You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 09:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #187166 Wysłany: 07 Lis 2008, 21:21; 
 Temat postu: Opis kostek / bezpieczników w skrzynce obok kierownicy.
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 81
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z moim Punto 1.2 60 1998r.
Po odpaleniu z rana zazwyczaj gdy jest wilgotno to przy włączonych światłach mijania pali mi się lekko lewe światło przeciwmgłowe, prawy kierunkowskaz miga szybko a lewy normalnie. Gdy jest słonecznie nie świeci się światło przeciwmgłowe i z kierunkiem wszystko w porządku ale przednie lewe światło mijania świeci mocniej niż prawe. Domyślam się, że gdzieś dostaje się wilgoć. Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie znajdują się złącza instalacji ?? w którymś temacie ktoś pisał że w zderzaku jest złącze tylnej i przedniej części instalacji. Gdzie to jest dokładnie ??

Przy włączonych światłach przeciwmgielnych grzeje mi sie jeden przekaźnik w schowku pasażera. I tu moje pytanie. W skrzynce bezpiecznikowej obok kierownicy jest kilka wpinanych kostek elektrycznych. Czy ktoś ma rozpiskę jakie odbiorniki są zasilane z której kostki ?? jeżeli nie to pozostaje zabawa miernikiem i sprawdzanie przejść od bezpieczników do gniazd kostek i zwarc w przewodach.

Czy w punto oprócz tej skrzynki bezpiecznikowej pod kierownicą jest jeszcze jakaś inna ?? gdzie są usytuowane przerywacze i inne przekaźniki ??
Jak szczegół dodam że klakson w tej chwili nie działa wogóle niezależnie od pogody. Jakies 2 tygodnie temu jeszcze chodził. Chyba czeka mnie trochę zabawy z moim kropkiem :( Jestem elektronikiem więc ze znajomością tematu nie ma problemu ale nie wiem gdzie w punto są te wszystkie złącza i na mechanice nie znam się zbyt dobrze.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #187250 Wysłany: 08 Lis 2008, 01:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Skarżysko
Rejestracja: 08 Kwi 2008,
Posty: 403
Przy tym prawym kierunkiem i reflektorem to sprawdz czy masa nie jest zbyt luzna przy duzej wilgotnosci moze jej brakowac i tak sie dzieje, co do skrzynek bezpiecznikow to gdzies powinienem miec caly schemat oprocz tej przy kierownicy jest jeszcze jedna w schowku w gornej pokrywa. jak tylko znajde schematy to wruce.... pozdrawiam

_________________
#1 Mercedes-Benz W123 '77, Niech mu Ruda lekką będzie...
#2 Fiat Punto '96
#3 Yamaha XJ 600 Diversion '92

Image
Puntolotek 1,2 SX 60HP Rosso Swift :>

Image
--------------------------------------------------------
Twoja pierwsza próba wymuszenia pierwszeństwa może być moją ostatnią....
-=Panjavor=-


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187253 Wysłany: 08 Lis 2008, 01:10; 
 Temat postu:
Nie w zderzaku tylko na błotniku pod tapicerką, od strony pasażera. Taka duża biała kostka łączy prawą i lewą wiązkę instalacji.
Co do tych objawów to najpierw proponuję przeczyścić i zakonserwować wszystkie styki w lampach.


Góra
  
 
 
 Post #187276 Wysłany: 08 Lis 2008, 16:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 12 Paź 2008,
Posty: 81
Dzięki za odpowiedzi. Przeczyszczę dzisiaj wszystkie styki w lampach i zobaczę co się będzie działo. POzdrawiam

[ Dodano: 08 Lis 2008 16:12 ]
Problem rozwiązany.
Po 3 godzinach walki ustaliłem, że lewa strona świateł nie ma masy a przewody masy lamp mają przejścia między sobą. Jak się okazało poprzedni właściciel a raczej komis zapomniał przykręcić przewodu masowego. Teraz mój kropek a raczej jego właściciel jest zadowolony :D

Image

Image

Na przyszłość polecam wszystkim sprawdzenie masy przy usterkach z oświetleniem. Teraz już u mnie nawet klakson działa :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO