You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 12:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #644604 Wysłany: 11 Lut 2013, 13:43; 
 Temat postu: Punto gaśnie
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Lut 2013,
Posty: 3
hej, przeczytałem już sporo tego typu tematów na forach i niestety żadne rozwiązanie nie pasuje - sam nie wiem już co mam robić.
Ale po kolei: samochód to Punto II silnik 8V 1.2 65 KM, rocznik 2003, bez LPG. Nie znam się szczególnie, więc jeśli coś jeszcze chcecie wiedzieć to dajcie znać.
Objawy:
- auto gaśnie, zawsze przy spadku obrotów
- najpierw spada wskazówka temperatury oraz pojawiają się światełka, sekunde później siada samochód
- dzieje się to totalnie losowo, tj. można jechać 3 dni wporzo po czym dwa razy jednego dnia siadnie
- wada się chyba pogłębia, bo stało się to raz, potem miesiąc później, dwa tygodnie, tydzien, teraz juz co kilka dni
- po włączeniu awaryjnych czasami się zacinają (chodzi mi o strzałki na ekranie, czasem znikają na pare sekund)
- czujnik temperatury dalej nie działa po wejściu kluczykiem na poziom pierwszy
- samochód nie chce odpalić po zgaśnięciu - pomaga tylko odpięcie i przypięcie klemy od akumulatora, ew po 15-20 minutach odpala bez tego

To chyba tyle. Pewnie macie już mase pomysłów, więc przejde do tego co zostało już sprawdzone, wymienione, wypróbowane i nie pomogło:
- czujnik wału korbowego
- kable zapłonowe
- świece
- komputer
- pompa paliwa
- przewody
- sondy
- komputer nie pokazuje żadnych błędów
- akumulator
- cewki
- masy

I to chyba tyle. Jakakolwiek rada bardzo mile widziana, bo już sam nie wiem co mam robić.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #644641 Wysłany: 11 Lut 2013, 16:32; 
 Temat postu: Re: Punto gaśnie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Mło napisał(a):
- najpierw spada wskazówka temperatury oraz pojawiają się światełka, sekunde później siada samochód
(...)- wada się chyba pogłębia, bo stało się to raz, potem miesiąc później, dwa tygodnie, tydzien, teraz juz co kilka dni
(...)- czujnik temperatury dalej nie działa po wejściu kluczykiem na poziom pierwszy
(...)- samochód nie chce odpalić po zgaśnięciu - pomaga tylko odpięcie i przypięcie klemy od akumulatora, ew po 15-20 minutach odpala bez tego
uszkodzony czujnik temperatury również może spowodować, że nie odpalisz samochodu, a w sprawie tego czujnika nic nie piszesz. "Układ sterowania silnikiem benzynowym – działanie i usterki jego elementów" - http://autokult.pl/2012/03/13/uklad-ste ... -elementow Cytuję z linku
Cytuj:
Uszkodzony czujnik temperatury może objawiać się błędnymi wskazaniami na tablicy przyrządów. Objawy uszkodzenia czujnika to trudności w uruchomieniu ciepłego bądź lekko wystudzonego silnika, zwiększone zużycie paliwa. Przy uszkodzeniu czujnika temperatury dane o temperaturze odczytywane są z czujnika temperatury zasysanego powietrza, jednak są to dane uśrednione i sterowanie silnika odbywa się w trybie awaryjnym.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Ostatnio edytowany przez mario1978, 11 Lut 2013, 16:33, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #644644 Wysłany: 11 Lut 2013, 16:33; 
 Temat postu: Re: Punto gaśnie
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Lut 2013,
Posty: 3
Po tym jak odłączona zostanie klema i podłączona znów wszystko wraca do normy (temperatura też), nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Jak są jakieś pytania konkretne to piszcie, ja się nie znam na samochodach jakoś szczególnie, więc nie do końca wiem jakie informacje warto podać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644645 Wysłany: 11 Lut 2013, 16:37; 
 Temat postu: Re: Punto gaśnie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
To co wyżej Ci podpowiedziałem wskazuje na czujnik temperatury. Piszesz że to się teraz nasiliło, pamiętaj że mamy przymrozki, a więc sprawa związana z temperaturą. Czujnik temperatury nie jest drogi, wystarczy wykręcić i wkręcić. Koszt nieduży, a może rozwiąże to Twoją zagadkę. Na pewno coś co ma związek z temperaturą. Coś źle funkcjonuje, źle przekazuje informacje do komputera sterującego, a ten nie pozwala na uruchomienie samochodu/powoduje jego gaśnięcie. Zainteresuj się również czujnikiem temperatury zasysanego powietrza/przepływomierzem - to również powoduje poważne problemy, gdyż zwraca informacje nt. obciążenia silnika - post632217.html#p632217

A dlaczego uważam że to będzie czujnik temperatury? Nawet kiedy źle podaje informacje, nie zwraca błędu, dopóki jego zakres zwracanych informacji znajduje się w dopuszczalnym zakresie. Ale poprzez błędne odczyty skutkiem tego jest zła praca innych czujników, np. sondy lambda. Poczytaj, masz podpowiedzi o które pytałeś.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Ostatnio edytowany przez mario1978, 11 Lut 2013, 16:39, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #644647 Wysłany: 11 Lut 2013, 16:37; 
 Temat postu: Re: Punto gaśnie
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Lut 2013,
Posty: 3
Ok, na pewno wypróbuje, dzięki


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO