You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 26 Mar 2019, 16:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #846591 Wysłany: 14 Mar 2019, 00:02; 
 Temat postu: Subwoofer
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Witam wszystkich

Szukałem podobnego tematu na forum, ale nie mogłem znaleźć.
A więc padł mi oryginalny głośnik w subie i teraz moje pytanko jest takie, jak podłączyć głośnik jednocewkowy do tego magicznego wzmacniacza aby nie spalić głośnika?
Jaki głośnik polecacie?
Jeżeli byłaby możliwość to prosiłbym o zdjęcia połączeń gdyż jestem troszkę zielony w elektryce.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Post #846599 Wysłany: 14 Mar 2019, 10:15; 
 Temat postu: Re: Subwoofer
Puntoświr

Imię: Rafał
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
słabo szukałeś, jest o tym na forum, jednocewkowy podłączasz do jednego kanału, oryginalny głośnik jest dwucewkowy - niech ci przypadkiem do głowy nie przyjdzie pomysł zrównoleglenia wyjść wzmacniacza (!!!), dobrego zamiennika w zasadzie nie ma, chłopaki montowali głośnik od jakiegoś creative albo logitech, nie pamiętam już, ale to też głośnik jednocewkowy (poszukaj, jest na forum o tym), jeżeli nie znajdziesz takiego to albo musisz dopasować coś z dostępnych na rynku (będzie ciężko) albo regeneracja tego twojego - co ci padło?
lektura, coś tam sie dowiesz -> topic7805.html

Post #846610 Wysłany: 14 Mar 2019, 23:02; 
Sympatyk kropek

Województwo: śląskie [S]
Czytałem ten temat, być może przeoczyłem odnośnie podłączenia.
Co do głośnika to rozerwał się niestety, nie dane było mi go długo posłuchać, bo niedawno kupiłem.

Post #846618 Wysłany: 15 Mar 2019, 12:11; 
Puntoświr

w tych głośnikach najczęściej pada górny resor (jest wykonany z pianki i ze starości po prostu rozsypuje się) i jeżeli pisząc "rozerwał sie" masz na myśli właśnie tę jego cześć to możesz pokusić się o naprawę, jest tania i łatwa do wykonania, a głośnik wraca do fabrycznej sprawności, ja własnoręcznie naprawiałem już chyba 2 lata temu, póki co nie widać na nim oznak jakiegokolwiek zmęczenia, w tym temacie który wkleiłem są dwie fotki na 10. stronie, zastosowałem gumowy resor zamiast piankowego, myślę że wcześniej ruda zeżre kropa niż padnie ten głośnik :E , jeżeli padło cos więcej to już wyższa szkoła naprawy
alternatywy jak już pisałem w zasadzie brak - oprócz tych od sprzętu komputerowego oczywiście, i jeżeli gdzieś takie dorwiesz a nie chcesz się bawić w naprawę to możesz wymieniać, oczywiście pamiętaj że jednocewkowy głośnik łączysz tylko z jednym torem wzmacniacza, a kable od drugiego toru izolujesz

Post #846637 Wysłany: 15 Mar 2019, 22:17; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Punto II 5d
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Pamiętasz może jaki ten resor kupowałeś? Średnica/wymiary/podpowiedź gdzie kupić?

Post #846684 Wysłany: 17 Mar 2019, 22:08; 
Puntoświr

o ile dobrze pamiętam było to to https://auditorium.pl/pl/zawieszenia-gu ... 23-mm.html ale ręki sobie nie dam uciąć za to, trzeba sprawdzić wymiary po odklejeniu/ usunięciu starej, uszkodzonej pianki, idealnie identycznego jak fabryczny nie da się kupić (tzn nie dało, może teraz jest), ale skrajne średnice można trochę "ponaciągać", mi "siadło" bardzo dobrze po dopasowaniu, z naprawy jestem bardzo zadowolony, tak jak pisałem wcześniej - po 2 latach (jakoś luty/ marzec to kleiłem) głośnik gada bardzo dobrze (oczywiście jak na swoją klasę, high end to nie jest i nigdy takim nie był), resor wygląda tak jak 2 lata temu gdy go kleiłem, nic mi nie chrypi, nie trzeszczy nawet po podbiciu dolnego pasma na korektorze radia, jedynie czysty bas, jak macie w miarę sprawne palce i trochę cierpliwości to polecam, obecnie jest to chyba jedyny sensowny sposób naprawy fabrycznego wooferka, jakby co służę pomocą przy klejeniu :wink:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)