You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 06 Cze 2024, 22:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 512 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #396773 Wysłany: 17 Wrz 2010, 18:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 09 Lip 2009,
Posty: 897
Pomógł: 15
- Arturo - Ja u siebie robiłem to Bollem, i moge go z pewnościa polecic :) U mnie poszło 2 puszki te litrowe, a konserwowałem tylko progi , tylne błotniki drzwi i przednie błotniki :E A po za tym jeszcze rozcięczałem to wyszło około 2.5-2.8l konserwacji :E

_________________
Jeżeli Ci pomogłem kliknij "pomógł" :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #414891 Wysłany: 22 Lis 2010, 23:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Witam mam pare pytan co do mojej podlogi. Dzisiaj rozbralem wnetrzne i to co napotkalem :
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nestety tak to wygląda :( Nie che sprzedawać ani oddawać punciaka, wychowałem sie na nim :( Chce go zrobić max po tym tygodniu. Bylem w zakładzie blacharsko-lakierniczym, naprawy powypadkowe i kolec po objedzeniu krzyknął mi ze za 450 zł mi zrobi, powiedzial tez ze prgi nie sa jeszcze takie zle, to prawda ? Macie moze namiar na jakiś tani warsztat w warszawie, nie mam zbyt wiele kasy. Chyba ze moze ktos ma znajomego (ogarniętego w tym temacie) z migomatem to mogę udostępnić garaż :) Powiedzcie co o tym sadzicie :)

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #414901 Wysłany: 23 Lis 2010, 00:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Przemyśl
Rejestracja: 20 Lip 2010,
Posty: 1775
Pomógł: 40
jak na moje oko 450zl to bardzo bobra cena, zależy kto to będzie robił, amatorkę czy dobrze, co zrobić wyciąć zgnite wstawić blachę 0.8, podkład pasta głusząco wyrównującą i baranek tak w skrócie

_________________
PUNTO ELX 1.6 16vT = 320HP & 360NM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #414952 Wysłany: 23 Lis 2010, 11:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 02 Kwi 2010,
Posty: 82
Podzielam zdanie poprzednika co do ceny, ale z drugiej strony może brał pod uwagę gołe auto ? Bo jak ktoś odwali amatorszczyznę to potem po zimie zacznie odłazić konserwacja i gnić od nowa...
Ja za wspawki fragmentów progów, podwozia od góry i od dołu na większej długości progu (ok 10 cm pasek blachy od profili zamkniętych). Wspawka kolo wlewu paliwa i nadkola tylnego - zapłaciłem 300 zł u znajomego. tyle ze resztę konserwacji robiłem sam i szpachlowanie i malowanie progów.

A widzę ze twój kropek to chyba nie widział konserwacji poza ta fabryczna :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #414960 Wysłany: 23 Lis 2010, 11:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Cytuj:
jak na moje oko 450zl to bardzo bobra cena, zależy kto to będzie robił, amatorkę czy dobrze, co zrobić wyciąć zgnite wstawić blachę 0.8, podkład pasta głusząco wyrównującą i baranek tak w skrócie


Podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu pod nazwa ,, blacharstwo, lakiernictwo, naprawy po wypadkowe ,, Koles wydawał sie konkretny, garaż taki obskurny ale 3 samochody staly w środku.


- Arturo - napisał(a):
Podzielam zdanie poprzednika co do ceny, ale z drugiej strony może brał pod uwagę gołe auto ? Bo jak ktoś odwali amatorszczyznę to potem po zimie zacznie odłazić konserwacja i gnić od nowa...
Ja za wspawki fragmentów progów, podwozia od góry i od dołu na większej długości progu (ok 10 cm pasek blachy od profili zamkniętych). Wspawka kolo wlewu paliwa i nadkola tylnego - zapłaciłem 300 zł u znajomego. tyle ze resztę konserwacji robiłem sam i szpachlowanie i malowanie progów.

A widzę ze twój kropek to chyba nie widział konserwacji poza ta fabryczna


To prawda nie widzial :( Wczsniej jezdzila nim mama a wiadomo kobieta... tylko benzyne lała i kiedy go przejelem zaczalem sie dopiero interesowac. Co masz na mysli mówiąc gole auto ? Podjechałem do niego z wybebeszonym środkiem i on wszystko sobie dokładnie obejrzał i krzyknal ze daje 450 zł i mam zalatana podloge i jak chce to moze mi jeszcze zakonserwować.

[ Dodano: 23 Lis 2010 10:53 ]
A właśnie a jak wg was wygladaja progi ? Naprawdę nie sa w takim złym stanie ? Jak podnoszę samochód na lewarku fabrycznym to progi skrzypią i tak ja by zaraz mialy sie zapaść do srodka ... ;/

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #414967 Wysłany: 23 Lis 2010, 12:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 02 Kwi 2010,
Posty: 82
Chodzi mi o to ze podjechałeś właśnie "wybebeszonym" autem, podjedz najwyżej jeszcze gdzie indziej bo co blacharz to inna cena. W sumie to jak masz możliwości to bym proponował blacharzowi dać tylko do spawania, a samemu doczyscic spawy odtłuścić pomalować podkładówką (ja zuywałem cekor-R) potem masa uszczelniająca na spawy i szczeliny (ja wzioelm z bolla 1kg starczył). Następnie od zewnątrz Baranek/konserwacja od wewnątrz jakaś nawierzchniowa ewentualnie konserwacja.

Tyle ze w twoim przypadku to konserwować trzeba cale podwozie to parę KG pójdzie.

A progi dzieżko ocenić po zdjęciach, opukaj je gumowym młotkiem delikatnie, albo śrubokrętem ślusarskim (ja takiego z duza gumowa raczka ożywałem) jak sie progi zapadają to znaczy ze słabe :( U mnie pare dziurek wyskoczyło, a jak zdarłem do gola 2 warstwy konserwy to szczotka "bosza" wypaliła kilka kolejnych dziurek. U mnie bardziej zgniły od wewnątrz te progi niż od zewnątrz.

Tyle ze u mnie to na pytanie czy czyścic progi i jak sie sypia czy rwać ile idzie rekami, mechanik mi powiedział: targaj gdzie jest rdza a potem się będziemy martwic :)

Do tego sprawdź tylne od strony kola i profili zamkniętych. Bo tam tez mogą się kryć niespodzianki :twisted:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415013 Wysłany: 23 Lis 2010, 16:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
na podwozie i 4 nadkola poszło mi 5 kg Bit guma :E

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415020 Wysłany: 23 Lis 2010, 17:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotrek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KGR.
Rejestracja: 31 Sty 2010,
Posty: 2513
Pomógł: 12
i przednie nadkola sprawdź kolego konkretniej zedrzyj konserwacje fabryczna (tą taką gume) tam dopiero bedzie masakra... :E
i popieram kolegów 450 zł to naprawde nie tak dużo. a pracy niestety troche bedzie :E

_________________
Było:
09.2009-02.2013 Punto I 1995r 1.2 ELX z lpg - post351906.html#351906
Jest:
02.2013 - Peugeot 206 1.4 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415101 Wysłany: 23 Lis 2010, 19:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Moje zdanie jest takie, że jak nie wytnie większości i wstawi nową blachę, to cieńko to widzę. Nikt takiej rdzy nie doczyści. Może co najwyżej trochę przeczyścić, pomalować, a i tak po roku rdza wyjdzie.Musisz znależć kogoś bardzo zaufanego, inaczej spartoli robotę. Wydasz niepotrzebnie kasę. Lepiej znależć konkretnego zwykłego blacharza i z jego pomocą wszystko przygotować i zakonserwować. Podsumowując za 450 zł. odwali fuszerę, chyba że jest bardzo sumienny. W razie czego pamiętaj, że podczas spawania musisz odpiąć akumulator.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415102 Wysłany: 23 Lis 2010, 20:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
lepiej już dać gościowi na same wstawki bez konserwacji i malowania podkladem, w razie czego widzisz co zrobił bo tak to posmarka podczyści zamaluje i weźmie kase za nic :>

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415125 Wysłany: 23 Lis 2010, 20:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
czech22 napisał(a):
Moje zdanie jest takie, że jak nie wytnie większości i wstawi nową blachę, to cieńko to widzę. Nikt takiej rdzy nie doczyści. Może co najwyżej trochę przeczyścić, pomalować, a i tak po roku rdza wyjdzie.Musisz znależć kogoś bardzo zaufanego, inaczej spartoli robotę. Wydasz niepotrzebnie kasę. Lepiej znależć konkretnego zwykłego blacharza i z jego pomocą wszystko przygotować i zakonserwować. Podsumowując za 450 zł. odwali fuszerę, chyba że jest bardzo sumienny. W razie czego pamiętaj, że podczas spawania musisz odpiąć akumulator.



No właśnie o to sie boje... , ze moze to spratolic i zrobić na odwal sie. Problem w tym ze nie mam żadnego zaufanego blacharza. Moze jak bede mu oddawał to dogadam sie ze szczegółami ze cala rdza ma zniknąć z podwozia, bo bede konserwować i wszystko mu wyjaśnię, a jak cos bedzie zle to przy odbiorze mu wytknę i poprawi. Mysle ze wstawienie nowej blachy to podstawa, ale co z robic z tymi ogniskami rdzy w innych miejscach ? Bo jak zostawi jakos zdze to co mam zrobic ? Sam sa zedrzeć do gołej blachy -> szpachla -> podkład -> baranek ?

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415133 Wysłany: 23 Lis 2010, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Nie spiesz się z tym, może poczekaj do wiosny. Pytaj znajomych o zaufanego blacharza. Na tyle znam życie, że jestem przekonany o tym, że odwali fuszere. Na pewno wiosną szybciej i lepiej konserwacja wyschnie. Żaden mechanik ani blacharz nie robi dokładnie, bo nie zarobi. Jak zakonserwuje, to już rdzy nie widać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415138 Wysłany: 23 Lis 2010, 21:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Cytuj:
Nie spiesz się z tym, może poczekaj do wiosny. Pytaj znajomych o zaufanego blacharza. Na tyle znam życie, że jestem przekonany o tym, że odwali fuszere. Na pewno wiosną szybciej i lepiej konserwacja wyschnie. Żaden mechanik ani blacharz nie robi dokładnie, bo nie zarobi. Jak zakonserwuje, to już rdzy nie widać.

Do wiosny ? :shock: Przecierz jak sol to dopadnie to bede hamowal nogami. To niech przynajmniej zrobi te łaty( bede mial podglac co i jak zrobił) a ja sam to sobie zakonserwuje. Przeciez on nie przetrzyma zimy... :(

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415142 Wysłany: 23 Lis 2010, 21:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotrek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KGR.
Rejestracja: 31 Sty 2010,
Posty: 2513
Pomógł: 12
kolego a nie masz jakiego znajomego z migomatem? wszystko mozna zrobić samemu. i ja nie do końca sie zgodze z kolegą czechem22 do wiosny bedzie jeszcze więcej pracy :E a te ogniska rdzy gdzie nie ma dziur to szczotka druciana na wiertarke albo szlifierke i jazda. pozniej hammerite na to podkład i baranek albo konserwacja
takie jest moje zdanie. sam jakies 1.5 miecha temu miałem problem z rdza.. :) konserwowałem od środka i uzupełanłem dziury w podłodze. po zimie moze byc 2x wiecej roboty :E

[ Dodano: 23 Lis 2010 20:25 ]
albo poprostu sprawdzaj goscia jak to robi. jesli nie ma nic do ukrycia bez problemu pozwoli Ci nawet pomagac przy tym albo sprawdzić co i jak.

_________________
Było:
09.2009-02.2013 Punto I 1995r 1.2 ELX z lpg - post351906.html#351906
Jest:
02.2013 - Peugeot 206 1.4 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415165 Wysłany: 23 Lis 2010, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
maciek3131 Wygląda na to, że spody progów są również pokryte od spodu korozją. Dziwi mnie trochę, że „ fachowiec” nie zwrócił na to uwagi. Z progami trzeba się trochę pobawić, może nie chciało mu się tego robić. Jeśli Masz problemy z podnoszeniem Kropka, progi się zapadają, trzeszczą, to znak, że nie obejdzie się bez ich wymiany. Niestety, ciężko obecnie trafić na solidnego speca. Koledzy piszą wyżej o tym. Sam spotkałem się z konserwacją nałożoną na zardzewiałe i nieumyte nawet podwozie. Dlatego wszystkie prace konserwacyjne najlepiej wykonać samodzielnie.
Kolega czech22 przypomina o odłączaniu aku w czasie spawania, niestety wielu fachowców zapomina o tym, dlatego najlepiej być przy pracach. To samo tyczy się szyb. Mało kto je zabezpiecza przy szlifowaniu metalu a później pozostają na nich ślady, których nie da się już usunąć.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415185 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Cytuj:
maciek3131 Wygląda na to, że spody progów są również pokryte od spodu korozją. Dziwi mnie trochę, że „ fachowiec” nie zwrócił na to uwagi. Z progami trzeba się trochę pobawić, może nie chciało mu się tego robić. Jeśli Masz problemy z podnoszeniem Kropka, progi się zapadają, trzeszczą, to znak, że nie obejdzie się bez ich wymiany. Niestety, ciężko obecnie trafić na solidnego speca. Koledzy piszą wyżej o tym. Sam spotkałem się z konserwacją nałożoną na zardzewiałe i nieumyte nawet podwozie. Dlatego wszystkie prace konserwacyjne najlepiej wykonać samodzielnie.
Kolega czech22 przypomina o odłączaniu aku w czasie spawania, niestety wielu fachowców zapomina o tym, dlatego najlepiej być przy pracach. To samo tyczy się szyb. Mało kto je zabezpiecza przy szlifowaniu metalu a później pozostają na nich ślady, których nie da się już usunąć.


Kurde... Tez mi sie trafił problem... . Powiedział ze progi wg niego sa jeszcze w miare, nie wiem co mial na mysli. Byc przy pracach, od 8 -15 mam szkole, ciezko mi bedzie a poza tym glupio co powiem ze chce widzieć co robi. Przeciez nie bede z nim siedział 8 godzin . Nie mo o nim żadnych opinii w necie wiec nawet nie wiem jak z jego fachowością. Cholera sam nie wiem co robic... Nie macie jakiegoś zaufanego blacharza w Warszawie ? :(

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415192 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
piter123321 mimo wszystko ja nie widzę nic bardziej sensownego, jak zrobienie całej nowej podlogi [ nie wiem jak progi]. Więc te parę miesięcy wiele nie zmieni. W końcu do tej pory jeżdził. Mam nadzieję, że nie jest tak żle i nie zlamie się w połowie. To tyle moich propozycji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415195 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Niestety, tak to wygląda. Jakiś czas temu rozbierałem auto, w którym prace blacharskie były prowadzone przy samochodzie z tapicerką w środku. Łaty spawano od dołu, w środku pod dywanem blacha nie była nawet zabezpieczona podkładem. Opalony dywan i tyle. To że nie mieli pożaru w warsztacie, to chyba cud. Konserwacja od dołu położona bezpośrednio na podkład.
Trzeba odwiedzić kilka miejsc a najlepiej zobaczyć jakiś naprawiony przez warsztat samochód, by uniknąć później rozczarowań.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415207 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Oki jutro i w czwartek odwiedzie jakieś warsztaty. Warsztat ,,Naprawy powypadkowe,, tez moze być ? Czy szukac tylko i wyłacznie blacharzy ?

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415214 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Trzeba pytać, bo zdarzają się przypadki, że warsztaty odmawiają wykonywania takich prac. Wiesz, gwarancje na wykonane prace itd. Dla nich lepiej naprawiać coś nowszego, bo klient nie wróci z korozją po paru miesiącach. Pytaj kolegów, znajomych. Może coś poza Wa- wą. Wiele osób pracujących w warsztatach dorabia. Można spytać pracownika, czy nie zrobi takiej naprawy u siebie. Podkreślam jednak, że warto wcześniej zobaczyć jakieś auto zrobione przez speca.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415224 Wysłany: 23 Lis 2010, 22:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotrek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: KGR.
Rejestracja: 31 Sty 2010,
Posty: 2513
Pomógł: 12
maciek3131 co do progów weź śrubokręt i delikatnie popukaj progi. moze nawet mocniej w jednym czy dwóch miejscach - inaczej tego nie sprawdzisz niestety.

_________________
Było:
09.2009-02.2013 Punto I 1995r 1.2 ELX z lpg - post351906.html#351906
Jest:
02.2013 - Peugeot 206 1.4 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415229 Wysłany: 23 Lis 2010, 23:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
- Arturo -
nickoo
piter123321
AndyPol
czech22

Panowie wielkie dzięki za porady. Lece porozglądać sie po warsztatach i juz wiem na co zwracać uwagę :) Nalezy sie wam wielkie BRO , moze będzie okazja na jakimś zlocie to sie wam odzwiecze :) Jeszcze raz dzieki, będę pisal na bieżąco co wyniknęło z moja podłoga :)

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #415231 Wysłany: 23 Lis 2010, 23:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
ok daj znać z postępów i mam nadzieje że trafisz na fachowca a nie partacza :P

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #416210 Wysłany: 26 Lis 2010, 22:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
http://img163.imageshack.us/i/img2075ie.jpg/
Punto '95
podłoga niemalże bez rdzy :)
można?? :)
2 maleńkie plamki
myślę że te 4 lata jeszcze mi posłuży :)

większości auto gnija/rdzewieje przez to że jest garażowane w ciepłym garażu
wiem że fajnie zimą odrazu do ciepłego
ale prawda taka że metal w temp 20*C rdzewieje 4-5 razy szybciej niż przy -5*C
a jak zimą wstawiacie mokry i rdzewieje jak ciepła dostanie
i tu jest problem..

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #421503 Wysłany: 12 Gru 2010, 23:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 18 Lis 2009,
Posty: 98
Punciak wrócił z naprawy... hmm... jestem nie zadowolony... ;/ Wyszło to tak średnio... po prostu nałożyli płaty blachy na ta stara blachę i obstawali... . Nie wiem czy to tak powinno wyglądać... . Kurde ... nie wiem co robic bo przecież reklamacji nie złoze, nie wiem ile to wytrzyma. Cos czuje ze zarobie sobie kase w wakacje i zrobie ja od nowa sam. Jak cos przesyłam zdjęcia oceńcie . Jutro maluje podwozie. Kupiłem baranka firmy blue car podobno dobre, i zedrę wszytko taka mata ścierna na wiertarkę, położę podkład anty korozyjny i na to baranka, dobrze ?

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Image
Image
Mój Punciak http://fiatpunto.com.pl/topic21084.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 512 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO